Ostunõuanne

Olulised aspektid kettsae valimisel

Kas soovid kärpida oksi või langetada puid? Uue kettsae ostmisel on kõige olulisem teha endale täpselt selgeks, milleks saagi kasutama hakatakse. Uue kettsae valimisel tasub kaaluda mõnda asjaolu, mis muudavad sinu töö lihtsamaks.

Võimsus ja kaal

Kui te ei ole kogenud kettsae kasutaja, on parem valida kergem saag, kuna seda on lihtsam käsitseda. Professionaalsed kasutajad, kes teevad metsas täistööpäevi, hindavad loomulikult samuti kergeid saage.
 
Ühtlasi peate veenduma, et valitud saag oleks vajaminevate ülesannete täitmiseks piisavalt võimas. Kui teete rasket tööd, vajate suuremat võimsust ja õiget lõikeosa. Enamik spetsialiseerunud edasimüüjaid saavad teid õige suurusega kettsae valimisel aidata.

Vibratsioon võib põhjustada kehavigastusi

Elukutselise metsatöölisena on oluline veenduda kettsae madalas vibratsioonitasemes, et vähendada käte kahjustamise ohtu. Kuid ka kettsae harvemal kasutamisel tagab madala vibratsioonitasemega saag suurema kasutusmugavuse.

X-cut

Bensiini- või akutoitega?

Bensiinimootoriga kettsaag on parim valik, kui töötate järjest pikki tunde metsas, sest sel juhul ei ole tarvis kanda kaasas lisaakusid. Ent kui töötate vaid koduaias, on elektriline kettsaag suurepäraseks alternatiiviks. Kahe aku soetamisel saad ühe kasutamise ajal teist laadida. Elektrilise kettsae kasutamine on ka praktiline ja mugav, kuna vibratsioon on väiksem ja müratase madalam. Ning ei ole vaja muretseda aurude ja heitgaaside pärast.

Kontroll-loend kettsae ostmisel

 1. Heitmed 
  Enamikul riikidel on ranged heitmete eeskirjad, millele vanemad kettsaed sageli ei vasta. Veenduge, et teie kettsaag vastaks nõuetele, seda nii teie enda kui keskkonna huvides.

 2. Tasakaal
  Veenduge, et kettsaag oleks korralikult tasakaalustatud ja istuks hästi käes. Kettsae käes hoidmise asendit peaks olema lihtne vahetada, ilma et saag tasakaalust välja läheks; see on saega töötamisel väga suureks eeliseks.

 3. Ohutus
  See on kettsae ostmisel mõistagi üks olulisemaid tegureid. Kehavigastuste ohu vähendamiseks veenduge, et sael oleks rohkelt ohutusfunktsioone, mida on korralikult testitud. Peale selle kasutage kettsaega töötamisel alati õigeid kaitsevahendeid.

 4. Hooldus
  Kettsae hooldamisel aja säästmiseks veenduge, et õhufilter ja kütusepump oleksid hõlpsasti ligipääsetavad ning keti pingutamine oleks lihtne.
Mootorsaed

Vaadake lisateavet meie kettsaagide valiku kohta

Vaata lähemalt