R400 Gen II
  1. Sprievodca
  2. Odporúčané výrobky
Nákupné poradenstvo

5 aspektov, ktoré treba zvážiť pri kúpe kosačky so sediacou obsluhou v roku 2023

Hľadáte kosačku so sediacou obsluhou, ktorá sa dokonale hodí do vašej záhrady? Výber tej správnej kosačky so sediacou obsluhou na danú prácu závisí hlavne od typu trávy, ktorú budete kosiť, a od toho ako záhrada vyzerá. Pred kúpou výrobku existuje niekoľko aspektov, ktoré treba zvážiť.

Kedy používať metódu BioClip® a kedy zadné vyhadzovanie?

Máte udržiavaný trávnik, ktorý často kosíte? V tom prípade je pre vaše potreby najvhodnejšou metódou BioClip®. Tráva sa poseká na malé kúsky (mulčovanie), ktoré sa rýchlo rozložia a vrátia sa na trávnik vo forme hnojiva. Ak chcete kosiť vyššiu, divoko rastúcu trávu alebo tvrdšie druhy tráv, lepšie je vybrať si kosačku s kosiacim zariadením so zadným vyhadzovaním, ktoré zvláda veľké množstvo trávy. Všetky naše modely kosačiek so sediacou obsluhou poskytujú obidve tieto možnosti.

Pohon všetkých kolies

V prípade, že sa váš trávnik nachádza v klzkom teréne alebo na svahu, alebo ak chcete využívať kosačku so sediacou obsluhou celý rok, skvelou investíciou je zariadenie so systémom AWD (pohon všetkých kolies). Poskytne vám lepšiu trakciu vždy, keď to budete potrebovať.

Kosačky so sediacou obsluhou

Ďalšie informácie o našich kosačkách so sediacou obsluhou

Prečítajte si viac

Profesionálne alebo domáce použitie

Naše pokročilé kosačky so sediacou obsluhou sú optimálnou voľbou pre profesionálne využitie po celý rok, obzvlášť keď potrebujete udržiavať veľké plochy. Jedným z príkladov je model R 420TsX AWD s pohonom všetkých kolies vybavený funkciami, ako sú dvojité predné svetlomety LED, HMI displej a zdvihnutie zariadenia.

Máte menšiu záhradnú plochu a túžite po dokonalom výsledku a pohodlnom používaní? Pozrite sa na naše menšie kosačky so sediacou obsluhou na súkromné použitie, ako je model R216T AWD s pohonom všetkých kolies, vybavený prednými svetlometmi LED, ľahko prístupnými ovládacími prvkami a kĺbovým riadením. Všetky kosačky so sediacou obsluhou od radu 200 sú vybavené počítadlom hodín, ktoré pomáha kontrolovať servisné intervaly a intervaly údržby.

Jednoduché riadenie a manévrovanie

Všetky naše kosačky so sediacou obsluhou majú predné žacie ústrojenstvo, preto vám zaistia lepšiu kontrolu nad pracovnou oblasťou. Tento typ kosiaceho zariadenia vám umožní dosah aj pod kríky a dostať sa bližšie k plotom a múrom. Okrem toho jedinečný mechanizmus kĺbového riadenia poskytuje vynikajúce manévrovacie schopnosti a uľahčuje jazdu medzi prekážkami. Pracujete tak efektívnejšie a dosiahnete skvelé výsledky rýchlejšie a s menšou námahou.

Chcete pri náročných podmienkach vynikajúce manévrovacie schopnosti? Vyberte si model s pohonom všetkých kolies (AWD), ktorý zabezpečí trakciu na nerovných, mokrých a klzkých plochách a na svahoch.

Nadstavce na viacúčelové využitie

Široký sortiment nadstavcov pre kosačky so sediacou obsluhou umožní vykonávať ďalšie záhradné práce počas celého roka. Zamerajte sa na nadstavce, akými je napríklad zametací vozík na zber trávy, lístia a nečistôt. Odmachovač, prevzdušňovač, rozmetadlo a prívesný vozík určené na úpravu trávnika, snehová radlica alebo vpredu namontovaná kefa na čistenie vchodov a chodníkov počas celého roka.