Blower 125BV 952711902
  1. Sprievodca
  2. Odporúčané výrobky
Nákupné poradenstvo

3 aspekty, ktoré je potrebné zvážiť pri kúpe fúkača lístia v roku 2023

Fúkač je skvelým pomocníkom pri odstraňovaní lístia, nečistôt, trávy a odstrižkov zo živého plotu. Nad čím by ste sa ale mali zamyslieť pri kúpe nového fúkača lístia? Pred kúpou takéhoto zariadenia treba zvážiť týchto pár aspektov.

Ponúkame fúkače lístia, ktoré splnia všetky vaše požiadavky. Ak viete, na čo ho použijete, pomôžeme vám vybrať si ten správny.

Je lepšie vybrať si ručný fúkač lístia alebo chrbtový fúkač lístia?

Pri kúpe fúkača treba prihliadať na jeho využitie. Ak sa bude využívať len v priebehu krátkych období na menšie množstvo materiálu, je lepšie vybrať si ľahký flexibilný ručný fúkač lístia.

Ak pracujete dlhší čas a máte odpratať viac materiálu, chrbtový fúkač je tou správnou voľbou. Chrbtové fúkače lístia sa delia do dvoch kategórií: fúkače na bežné profesionálne použitie a fúkače na náročnejšie úlohy.

Môžem používať fúkač lístia ako vysávač?

Fúkač sa dá používať aj ako vysávač na vysávanie trávy, kúskov pokosenej trávy či listov zo zeme. Je mimoriadne užitočný na miestach, kde nechcete vyfukovať materiál, napríklad na brehu jazierka alebo pri zaparkovanom aute. Fúkač Husqvarna 120iBV sa dodáva so súpravou na vysávanie. Pozrite si súpravu príslušenstva na vysávanie Husqvarna navrhnutú špeciálne pre fúkače lístia.

Aký fúkač je pre mňa vhodnejší: akumulátorový alebo benzínový?

Moderné akumulátorové fúkače sú ľahké, výkonné, neuveriteľne tiché a takmer bez vibrácií. Niekoľko prídavných akumulátorov alebo chrbtový akumulátor vám umožnia pracovať celý deň. Akumulátorové fúkače lístia sú najlepšie na prácu v interiéri alebo na prácu v oblastiach citlivých na hluk. Ak vykonávate náročnejšiu prácu, napríklad presúvanie veľkého množstva mokrého lístia, odporúčame vám zvážiť výber chrbtového benzínového fúkača, pretože je na túto úlohu vhodnejší.

Fúkače lístia

Zistite viac o našich fúkačoch lístia

Prečítajte si viac

Ďalšie aspekty, ktoré treba zvážiť pri kúpe fúkača lístia

  1. Najprv sa pozrite na svoju konkrétnu situáciu. Aká veľká je vaša záhrada a aké množstvo listov potrebujete odstrániť ročne?
  2. Potrebujete vykonávať ďalšie typy čistenia vhodné pre fúkač?
  3. Aká je vaša citlivosť na hluk?
  4. A aký je váš rozpočet?
  5. Ste profesionálny používateľ? Ak áno, prečítajte si viac o profesionálnych fúkačoch lístia.

Dôkladne zvážte odpovede na tieto otázky, aby ste našli správny fúkač lístia pre svoje potreby.