Nákupné poradenstvo

Dôležité aspekty pri kúpe reťazovej píly

Chcete orezávať kríky alebo zrezávať stromy? Pri kúpe reťazovej píly je najdôležitejšie zvážiť, ako ju budete používať. Pri výbere novej reťazovej píly je dobré zvážiť niekoľko aspektov, aby sa vám neskôr lepšie pracovalo.

Výkon a hmotnosť

Ak nemáte skúsenosti s reťazovou pílou, radšej si vyberte ľahší typ, ktorý sa ľahšie ovláda. Profesionálni používatelia, ktorí celý deň pracujú v lese, samozrejme, tiež ocenia reťazovú pílu s nízkou hmotnosťou.
 
Mali by ste sa presvedčiť aj o tom, či má nová motorová píla dostatočný výkon na prácu, na ktorú ju plánujete používať. Ak budete vykonávať náročnú prácu, budete potrebovať väčší výkon a aj správne rezné zariadenie. Väčšina špecializovaných predajcov vám bude vedieť pomôcť pri výbere tej správnej veľkosti.

Vibrácie môžu spôsobiť zranenia

Ak ste profesionáli, od reťazovej píly vyžadujete nízke vibrácie. Zníži sa tým riziko zranenia rúk. Aj keď pílu používate len občas, vďaka nízkym vibráciám bude jej používanie pohodlnejšie.

X-cut

Benzín alebo akumulátor?

Benzínová reťazová píla je najlepšou voľbou, ak pracujete mnoho hodín v lese, pretože nemusíte nosiť prídavné akumulátory. Ak však pracujete len v záhrade, elektrická reťazová píla je jej vynikajúcou alternatívou. Ak máte dva akumulátory, jeden môžete nabíjať a druhý používať. Používanie elektrickej reťazovej píly je praktické a pohodlné, pretože má menšie vibrácie a je menej hlučná. A nemusí vás trápiť dym ani emisie.

Čo treba zvážiť pri kúpe reťazovej píly:

 1. Emisie 
  Väčšina krajín má prísne právne predpisy v oblasti emisií, ktoré staršie reťazové píly nespĺňajú. Pre svoje dobro a aj pre dobro svojho okolia sa uistite, či vaša motorová píla vyhovuje týmto predpisom.

 2. Vyváženie
  Uistite sa, že reťazová píla je správne vyvážená a dobre sa vám drží. Zmena uchopenia reťazovej píly by mala byť jednoduchá, nemali by ste narušiť vyváženie píly.. Veľmi vám to pomôže pri práci.

 3. Bezpečnosť
  Toto je, samozrejme, jeden z najdôležitejších aspektov, ktoré treba brať do úvahy pri kúpe reťazovej píly. Presvedčte sa, či má píla množstvo dôkladne preverených bezpečnostných funkcií. Znížite tak nebezpečenstvo poranenia. Pri práci s reťazovou pílou vždy používajte vhodné ochranné prostriedky.

 4. Údržba
  Čas potrebný na údržbu vám skráti jednoduchý prístup k vzduchovému filtru a palivovému čerpadlu. Presvedčte sa aj o tom, či sa reťaz ľahko napína.
Reťazové píly

Viac informácií o našom rade reťazových píl

Ďalšie informácie