Automower 305/310 Mark II/315 Mark II + Grass Trimmer 110iL
 1. Sprievodca
 2. Odporúčané výrobky
Nákupné poradenstvo

5 aspektov, ktoré treba zvážiť pri kúpe vyžínača trávy v roku 2023

Moderné vyžínače trávy sú navrhnuté tak, aby vyhovovali rôznym pracovným podmienkam a používateľom. Ako ale nájsť optimálny vyžínač podľa vašich potrieb? Tu je niekoľko dôležitých otázok, ktorých odpovede vás povedú k správnemu rozhodnutiu.

Aký typ používateľa som?

Aké mám skúsenosti s používaním vyžínača? Budem ho používať často alebo len príležitostne? Vyžínače Husqvarna sú prispôsobené rôznym typom používateľov:

Pohodlný používateľ
Na príležitostné použitie a jednoduchšie úlohy v záhradách ponúkame užívateľsky prívetivé vyžínače navrhnuté pre jednoduchú manipuláciu bez kompromisov, čo sa týka kapacity alebo výkonu.

Pokročilý užívateľ
Pre pokročilé a časté používanie ponúka spoločnosť Husqvarna vyžínače, ktoré si poradia s hrubou trávou na väčších plochách, a krovinorezy, ktoré odstránia aj silnejšie vetvy. Sú vybavené technickými riešeniami a funkciami, ktoré vám zjednodušia a zefektívnia prácu.

Profesionálny používateľ
Naše najsofistikovanejšie akumulátorové výrobky boli vyvinuté s ohľadom na dlhé a náročné pracovné dni, aby spĺňali požiadavky profesionálnych používateľov. Tieto vyžínače sú odolné a robustné, vydržia náročnú prevádzku i profesionálne používanie a poskytujú maximálnu kapacitu a výkon na zvládnutie náročných výziev.

Aký typ práce budem vykonávať?

Ak veľa pracujete vo vysokej tráve alebo zarastených oblastiach mimo záhrady, potrebujete výkonnejší vyžínač s vhodnými nadstavcami alebo krovinorez. Pre plochy s nízkou trávou ponúkame niekoľko vyžínačov, ktoré vyhovujú potrebám dobre udržiavanej záhrady.

Inteligentné skladovacie riešenia pre môj preplnený priestor

Niektoré z našich vyžínačov trávy sú vybavené deleným alebo teleskopickým hriadeľom, takže sa ľahko skladujú a prepravujú.

Budem potrebovať všestranné riešenie?

Chcete vykonávať rôzne typy úloh? Ponúkame praktické kombinované vyžínače určené na viacúčelové použitie. Získate tak mimoriadne flexibilný nástroj s nadstavcami, ako sú fúkač, nožnice na živý plot, čističe povrchu, kultivátor a prerezávač.

Aký vyžínač je pre mňa vhodnejší: akumulátorový alebo benzínový?

Spoločnosť Husqvarna ponúka akumulátorové aj benzínové varianty s ekvivalentným výkonom. Jednou z výhod akumulátorovej alternatívy je, samozrejme, to, že nepotrebujete žiadne palivo. To znamená, že sa vám žiadne palivo nerozleje, nemusíte voziť náhradné zásoby a odpadajú aj náklady a čas spojené s miešaním oleja a benzínu pre dvojtaktné motory. Stačí vložiť 36V akumulátor a máte k dispozícii všetok výkon, ktorý na prácu potrebujete. Akumulátorové vyžínače sa tiež ľahšie ovládajú a na spustenie motora často stačí len stlačiť tlačidlo.

Pokiaľ ide o akumulátorové stroje, je dôležité brať do úvahy, že čím rozsiahlejší je trávnik alebo daná práca, tým väčší akumulátor budete potrebovať. Jednoduchú pomoc pri hľadaní správneho riešenia nájdete v našej tabuľke výdrže akumulátora.

Ako dlho vydrží akumulátor BLi-X 36V?

Stiahnuť tabuľku výdrže 36V akumulátora
Vyžínače trávy

Zistite viac o našich vyžínačoch trávy

Prečítajte si viac

Kontrolný zoznam pre majiteľa vyžínača trávy

 1. Bezpečnosť na prvom mieste
  Pri práci s vyžínačom trávy alebo krovinorezom vždy používajte vhodné ochranné pomôcky.
 2. Pravidelná údržba
  Dbajte na údržbu vyžínača trávy a dosiahnete tak jeho dlhšiu životnosť. Základnú údržbu môžete ľahko urobiť sami. Je však dobré nechať vyžínač pravidelne kontrolovať v autorizovanom servise, aby mal stále optimálny výkon.
 3. Správne príslušenstvo
  Uistite sa, že pre svoj výrobok používate vysokokvalitné príslušenstvo.

Rôzne typy vyžínačov trávy

Vyžínače trávy je možné všeobecne rozdeliť do nasledujúcich skupín:

 1. Vyžínače trávy na pravidelné používanie
  Robustné univerzálne vyžínače navrhnuté pre jednoduché použitie s dobrým výkonom.
 2. Vyžínače/krovinorezy pre príležitostné používanie
  Určené na prácu na záhrade. Jednoduché spustenie a použitie s dostatočným výkonom a jednoduchou údržbou. Zobraziť všetky akumulátorové vyžínače trávy.
 3. Vyžínače trávy/krovinorezy na profesionálne použitie
  Profesionálne vyžínače trávy sú navrhnuté špeciálne na vysokú produktivitu v náročných pracovných prostrediach. Ponúkajú spoľahlivý výkon s vysokou kapacitou a dobrou ovládateľnosťou. Tieto vyžínače sú často vybavené profesionálnymi funkciami, ktoré pomáhajú zaistiť bezpečnosť a pohodlie pri dlhých smenách v náročných podmienkach.